Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- R

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member since
No. Name
1.  Radan Mihai   Minoritati
2.  Rădulescu Cristian 39 VASLUI PD-L
3.  Rogin Marius 29 NEAMȚ PD-L
4.  Romanescu Marcel Laurențiu 20 GORJ PD-L
5.  Rus Ioan Aurel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
6.  Rusu Liviu Alin 32 SATU-MARE PSD 20 dec. 2007
7.  Rusu Mihaela Adriana 32 SATU-MARE PSD
8.  Rusu Valentin 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L 13 aug. 2008
9.  Rușanu Dan Radu 22 HUNEDOARA PNL

Deputies who finished the mandate before the legislature's end

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member until
No. Name
1.  Radu Octavian-Claudiu 16 DÂMBOVIȚA PD-L 28 jun. 2005
2.  Racoceanu Viorel 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L 19 nov. 2006
3.  Raicu Romeo Marius 42 BUCUREȘTI PD-L 22 may 2007

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 21 january 2022, 22:37
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro