Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- G

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member since
No. Name
1.  Gabor Gheorghe 8 BRAȘOV PNL
2.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
3.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA PNL 19 dec. 2007
4.  Găleteanu Monalisa 17 DOLJ PSD
5.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ PSD
6.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ PNL
7.  Ghișe Ioan 8 BRAȘOV PNL
8.  Giurgiu Mircia 13 CLUJ non-attached
9.  Glăvan Ștefan 37 TIMIȘ PC
10.  Godja Petru 26 MARAMUREȘ PSD
11.  Grigore Dan 23 IALOMIȚA PC
12.  Grosaru Mircea   Minoritati
13.  Gubandru Aurel 10 BUZĂU PSD
14.  Gușă Cozmin Horea 42 BUCUREȘTI non-attached
15.  Gvozdenovici Slavomir   Minoritati

Deputies who finished the mandate before the legislature's end

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member until
No. Name
1.  Giurescu Ion 39 VASLUI PSD 28 jun. 2006
2.  Gheorghe Valeriu 4 BACĂU PNL 6 nov. 2007
3.  Gheorghiof Titu Nicolae 2 ARAD PNL 25 mar. 2008
4.  Ghiorghioni Ionesie 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L 23 jun. 2008
5.  Gonțea Ion 8 BRAȘOV PD-L 14 jul. 2008

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 29 november 2021, 4:10
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro