Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
commissions de mediation
questions et interpellations
discours
vote
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Sergiu Andon > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Sergiu ANDON
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului Lege 35/2008
2. 202/25.05.2005 L136/2005 Proiect de Lege pentru modificarea art.16 din Legea nr.306/2004 privind exercitarea profesiei de medic, precum si organizarea si functionarea Colegiului Medicilor din Romania Lege 221/2005
3. 226/08.06.2005 L150/2005 Propunere legislativa privind protectia sociala a femeilor casnice respinsa
definitiv
4. 264/23.04.2007 L452/2007 Propunere legislativa privind personalul Curtii Constitutionale respinsa
definitiv
5. 267/05.05.2008 L951/2007 Proiect de Lege privind modificarea si completarea art.4 din Legea nr. 752/2001 privind organizarea si functionarea Academiei Romane Lege 133/2008
6. 298/12.05.2008 L115/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Codului penal al Romaniei respinsa
definitiv
7. 311/02.05.2007 L1011/2006 Proiect de Lege privind Programul de solidaritate sociala in favoarea pensionarilor cu venituri reduse respins
definitiv
8. 337/02.05.2007 L143/2007 Legea lustratiei fiscale respinsa
definitiv
9. 339/25.04.2006 L671/2005 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.373/2004 pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului respinsa
definitiv
10. 358/05.09.2005 L121/2005 Proiect de Lege pentru modificarea anexei la Legea fondului funciar nr.18/1991 Lege 358/2005
11. 372/07.05.2007 L112/2007 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor si protectia persoanelor respinsa
definitiv
12. 389/17.06.2008 L83/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Codului penal si a Codului de procedura penala respinsa
definitiv
13. 395/17.06.2008 L140/2008 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.273/2006 privind finantele publice locale respinsa
definitiv
14. 624/26.09.2007 L807/2007 Propunere legislativa pentru modificarea art. 30 si art. 46 din Legea nr. 303/2004 privind statutul judecatorilor si procurorilor respinsa
definitiv
15. 672/04.11.2008 L342/2008 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Legii nr.16/2007 privind organizarea si exercitarea profesiei de geodez respins
definitiv
16. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativa privind schimbarea denumirii Judetului Arges cu resedinta in municipiul Pitesti, in Arges Muscel respinsa
definitiv
17. 877/10.12.2007 L733/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 35/2007 privind cresterea sigurantei in unitatile de invatamant, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 165 din 08 martie 2007 respinsa
definitiv
18. BP543/09.05.2006 L592/2006 Propunere legislativa privind completarea si modificarea Legii 424/2002 pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr.15/2002 privind introducerea tarifului de utilizare a retelei de drumuri nationale din Romania retrasa
de catre initiator

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie samedi, 29 janvier 2022, 3:04
Téléphone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro