Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Discursuri, declarații și mesaje
Galerie foto
Agenda
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
Legături:
cabinet.presedinte@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Ludovic Orban Versiunea pentru printare

Ludovic ORBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în oct. 2021
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2021 - prezent - Președinte - până în oct. 2021
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din feb. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul PRO-America  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:72 (în 23 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 701 (în 79 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 6, din care 1 promulgata lege

Biroul parlamentar:
Bucuresti, Str. Modrogan nr. 22, sector 1

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 10:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro