Rareș Tudor POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Secretar - din sep. 2017
 - până în sep. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din oct. 2020)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (iun. 2017 - sep. 2018)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (până în iun. 2017) - Secretar

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul pentru combaterea cancerului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - până în dec. 2020 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - până în dec. 2020