Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Cristina-Mădălina Prună Versiunea pentru printare

Cristina-Mădălina PRUNĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2018
 - până în feb. 2019
   Lider - din feb. 2019
 - până în sep. 2019
   Vicelider - din sep. 2019
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din apr. 2017)
Comisia pentru afaceri europene
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în apr. 2017) - Secretar
Subcomisia antidiscriminare (până în dec. 2019)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind activitatea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 2020 supleant - din dec. 2018
 - până în dec. 2020

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda - până în dec. 2020
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Sri Lanka - până în dec. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:127 (în 84 sedinte)
din care declaratii politice:3
Luari de cuvânt în BP: 31 (în 27 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 130, din care 22 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 204
Motiuni: 14

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 0:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro