Cristian-Gabriel SEIDLER
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2018 - Secretar

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - din oct. 2020
 - până în dec. 2020
 Vicelider - până în iun. 2017
   Lider - din iun. 2017
 - până în feb. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în dec. 2020