Tudor - Vlad BENGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2018
 - până în feb. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru eleborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în dec. 2020 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - până în dec. 2020 Președinte