Activité parlementaire
2004-2008 (sen.)
initiatives legislatives
motions
discours
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Senat > Radu Cristian Georgescu > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Radu Cristian GEORGESCU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 74/20.02.2006 L343/2006 Propunere legislativa privind infiintarea satului Seuca in componenta comunei Ganesti, judetul Mures Lege 361/2006
2. 317/12.05.2008 L95/2008 Propunere legislativa privind modificarea Decretului-lege nr.118 din 30 martie 1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri respinsa
definitiv
3. 319/12.05.2008 L96/2008 Propunere legislativa pentru modificarea Ordonantei nr.105 din 30 august 1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de catre regimurile instaurate in Romania cu incepere de la 6 septembrie 1940 pana la 6 martie 1945 din motive etnice respinsa
definitiv
4. 326/12.05.2008 L97/2008 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.309 din 22 mai 2002 privind recunoasterea si acordarea unor drepturi persoanelor care au efectuat stagiul militar in cadrul Directiei Generale a Serviciului Muncii in perioada 1950-1961 respinsa
definitiv
5. 336/12.05.2008 L98/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea alineatului (1) al articolului 7 din Ordonanta de Urgenta nr.214 din 29 decembrie 1999 privind acordarea calitatii de luptator in rezistenta anticomunista persoanelor condamnate pentru infractiuni savarsite din motive politice persoanelor impotriva carora au fost dispuse, din motive politice, masuri administrative abuzive, precum si persoanelor care au participat la actiuni de impotrivire cu arme si de rasturnare prin forta a regimului comunist instaurat in Romania respinsa
definitiv
6. 381/09.05.2007 L168/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.393/2004 privind statutul alesilor locali respinsa
definitiv
7. 495/03.09.2008 L286/2008 Proiect de Lege pentru modificarea alin.(5) si (6) ale art.7 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.4/2005 privind recalcularea pensiilor din sistemul public, provenite din fostul sistem al asigurarilor sociale de stat Lege 262/2008
8. 511/03.09.2008 L301/2008 Propunere legislativa pentru modificarea alineatului (3) al articolului 4 din Legea nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru sotul supravietuitor respinsa
definitiv
9. 552/05.09.2007 L644/2007 Propunere legislativa pentru modificarea art.49 din Legea nr. 96/2006 privind Statutul deputatilor si senatorilor Lege 385/2007
10. 569/26.06.2006 L360/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
11. 580/12.09.2007 L565/2007 Proiect de Lege pentru modificarea art. 77 din Legea nr.7/2006 privind Statutul functionarului public parlamentar Lege 287/2007
12. 676/13.09.2006 L467/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale respinsa
definitiv
13. 708/04.11.2008 L367/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.334/2006 privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale respinsa
definitiv

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie lundi, 17 janvier 2022, 4:19
Téléphone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro