Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Traian-ªtefan Mocuşa Versiunea pentru printare

Traian-ªtefan MOCUŞA
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.30 PRAHOVA
start of the mandate: 25 april 1994 - HS nr.15/1993

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since mar. 1995)
(sep. 1994 - mar. 1995)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 22 january 2022, 11:30
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro