Nicu COJOCARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în sep. 2001
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - din sep. 2001
 - până în feb. 2004
 
independent  - din feb. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în sep. 2001
Grupul parlamentar al P.S.D. (social-democrat și umanist) - din dec. 2001
 - până în sep. 2003
Deputat neafiliat - din sep. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel