Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 65/2012 pentru modificarea și completarea alin.(5) al art.21 din Legea 10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate abuziv în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:337 165 57 30 13 16 13 28 15
- voturi pentru (DA):330 164 54 30 11 15 13 28 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:4 - 2 - 2 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Georgescu Laura PSD DA
118. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel - DA
132. Gurzău Adrian - DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PSD DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu ALDE DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marian Ion Cristinel ND DA
169. Marica Petru-Sorin PSD DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR -
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilă Ioan PSD DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina PDL DA
193. Moisii Constantin PSD DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru - DA
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri ALDE DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculescu Dumitru ND DA
214. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD -
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel ALDE DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor - DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion ALDE DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai PSD DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PDL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popescu Florin Aurelian - DA
249. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
250. Potor Călin PSD DA
251. Preda Cezar-Florin PDL DA
252. Pușcaș Iacob PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PDL DA
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Ioan Sorin PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Roșca Mircea PNL DA
268. Rotaru Răzvan - DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Scarlat George PNL DA
272. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
273. Scutaru Adrian George PNL DA
274. Secară Florin Mihail PSD DA
275. Sefer Cristian-George ND DA
276. Seres Dénes UDMR DA
277. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
278. Simedru Dan Coriolan PNL DA
279. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
280. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
281. Solomon Adrian PSD DA
282. Stan Ioan PSD DA
283. Stanciu Anghel PSD DA
284. Stanciu Zisu PSD DA
285. Stancu Ionel Minoritati DA
286. Stativă Irinel Ioan PSD DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
289. Stoica Mihaela - DA
290. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
291. Stragea Sorin Constantin PSD DA
292. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
293. Stroe Radu ALDE DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surdu Raluca PNL DA
297. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
298. Szabó Ödön UDMR DA
299. Șimon Gheorghe PSD DA
300. Șoptică Costel PNL DA
301. Șova Lucian PSD DA
302. Ștefan Viorel PSD DA
303. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
304. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
305. Tararache Mihai - DA
306. Tămâian Ioan PNL DA
307. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
308. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
309. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
310. Teju Sorin ALDE DA
311. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
312. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL DA
316. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
317. Tudorache Daniel PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL DA
321. Tușa Adriana Diana PDL DA
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel ALDE DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Vasile PNL DA
327. Vasilică Radu Costin PSD DA
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
329. Vladu Iulian PDL DA
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
332. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 3:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro