Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2007 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2007, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 494/2007 pentru modificarea Legii nr. 161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 59 35 15 35 12 9 8 20
- voturi pentru (DA):130 6 35 12 35 10 9 8 15
- voturi împotrivă (NU):51 49 - 2 - - - - -
- abțineri:10 3 - 1 - 2 - - 4
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bivolaru Ioan PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru - DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD NU
36. Chiș Filonaș PSD NU
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD NU
40. Cocrea Olguța - DA
41. Constantinescu Viorel PSD NU
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD NU
44. Diaconescu Marin PRM NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dragomir Dumitru PRM DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitru Ion PSD NU
52. Dușa Mircea PSD NU
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD NU
64. Georgescu Filip PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Grigore Dan PD-L DA
71. Gușă Cozmin Horea - Abținere
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hanganu Romeo Octavian - DA
74. Iancu Iulian PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ignat Miron Minoritati DA
77. Ilie Cristian PD-L DA
78. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
79. Ionescu Daniel PD-L DA
80. Iustian Mircea Teodor - DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L DA
84. Luchian Ion PNL DA
85. Macaleți Costică PSD NU
86. Man Mircea PD-L DA
87. Manda Iulian Claudiu PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Manta Pantelimon PNL DA
90. Marian Dan Mihai PNL DA
91. Marin Constantin PSD NU
92. Martin Eduard-Stelian PSD NU
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD NU
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mironescu Laurențiu PD-L DA
101. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
102. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
103. Mocanu Alexandru PD-L DA
104. Mocanu Vasile PSD NU
105. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
106. Mohora Tudor PSD NU
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu - DA
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
111. Movilă Petru PD-L DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nechita Aurel PSD NU
114. Nedelcu Gabriela PSD -
115. Nica Dan PSD NU
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
118. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
119. Nițulescu Teodor PC DA
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Olarean Aurel PD-L DA
122. Oltean Ioan PD-L DA
123. Ovidenie Costel - DA
124. Palăr Ionel PNL DA
125. Pavelescu Aurelian - DA
126. Paveliu Marian Sorin - DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Pop Claudiu Adrian PSD DA
130. Popa Cornel PNL DA
131. Popa Daniela PC DA
132. Popa Nicolae PNL DA
133. Popescu Florin Aurelian - DA
134. Popescu Ionica Constanța PC DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
136. Pruteanu Vasile - DA
137. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
138. Pupeză Viorel PSD NU
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcaș Vasile PSD NU
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Puzdrea Dumitru PD-L DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
147. Sanda Victor PSD NU
148. Sandu Gabriel - Abținere
149. Sandu-Capră Mihai PNL DA
150. Sasu Ion PSD NU
151. Săniuță Marian-Florian PSD NU
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD NU
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD NU
160. Stan Ioan PSD NU
161. Stan Ion PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
164. Stănescu Mircea PSD NU
165. Stoica Ion - Abținere
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Știrbeț Cornel - DA
169. Știucă Alecsandru PSD NU
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tămagă Constantin PSD NU
172. Tărniceru Petru PSD NU
173. Timar Liviu PSD NU
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Toró Tiberiu UDMR Abținere
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudose Mihai PSD NU
178. Turcan Raluca - DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș - -
182. Ursărescu Dorinel PNL DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
186. Văsioiu Horia PD-L DA
187. Vlase Petru Gabriel PSD NU
188. Vlădoiu Aurel PSD NU
189. Voicu Cătălin PSD NU
190. Voinea Florea PSD NU
191. Zaharia Claudius Mihail - DA
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
193. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 18:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro