Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-14
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 514/2007 de modificare a Legii 10 din 8.01.2001 și a legii 112 din 25.11.1995 cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 56 31 17 41 16 8 7 13
- voturi pentru (DA):186 56 31 17 41 16 8 7 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Florea Damian PC DA
63. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - NU
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian - DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel - DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ilie Cristian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lambrino Radu PD-L DA
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manda Iulian Claudiu PSD DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Momanu Corneliu - DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nica Dan PSD DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
126. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
127. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
128. Nițulescu Teodor PC DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Olarean Aurel PD-L DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Ovidenie Costel - DA
134. Pavelescu Aurelian - DA
135. Paveliu Marian Sorin - DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Pop Claudiu Adrian PSD DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
142. Preda Cezar-Florin PD-L DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Puzdrea Dumitru PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel - Abținere
153. Sandu-Capră Mihai PNL DA
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Sârb Gheorghe PD-L DA
157. Sârbu Marian PSD DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sirețeanu Mihail PSD DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stanciu Anghel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
165. Stănescu Mircea PSD DA
166. Stoica Ion - DA
167. Străchinaru Petre PD-L DA
168. Strungă Emil PNL DA
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tamás Sándor UDMR DA
172. Tămagă Constantin PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail - DA
188. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
189. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 21:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro