Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-37
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 568/2007 privind modificarea Anexei nr.1 din Legea nr.114/1996-legea locuinței
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 55 33 19 41 17 8 9 13
- voturi pentru (DA):189 54 33 19 40 17 7 9 10
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 1 - - - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - NU
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel - DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Momanu Corneliu - DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olarean Aurel PD-L DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Pavelescu Aurelian - DA
140. Paveliu Marian Sorin - Abținere
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popa Daniela PC DA
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popescu Ionica Constanța PC DA
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
147. Preda Cezar-Florin PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD DA
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Sandu Gabriel - DA
156. Sandu-Capră Mihai PNL DA
157. Sasu Ion PSD DA
158. Săniuță Marian-Florian PSD DA
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stoica Ion - DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Știucă Alecsandru PSD DA
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Tamás Sándor UDMR DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Constantin PD-L DA
180. Tudor Marcu PRM DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș - DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
190. Vlase Petru Gabriel PSD DA
191. Vlădoiu Aurel PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail - DA
194. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 19:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro