Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 626/2007 privind înființarea comunei Sâmpetru German, jud. Arad
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 53 36 19 42 16 8 9 14
- voturi pentru (DA):169 50 33 17 41 10 2 8 8
- voturi împotrivă (NU):25 3 3 2 1 5 6 - 5
- abțineri:3 - - - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC NU
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Eserghep Gelil PRM DA
62. Faina Constantin PC NU
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL NU
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hanganu Romeo Octavian - NU
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel - DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kelemen Hunor UDMR NU
92. Kerekes Károly UDMR Abținere
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Mitrea Miron Tudor PSD NU
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Momanu Corneliu - DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nica Dan PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
135. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - NU
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Pavelescu Aurelian - NU
143. Paveliu Marian Sorin - DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popescu Ionica Constanța PC NU
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
150. Preda Cezar-Florin PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel - Abținere
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD DA
169. Stanciu Anghel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
172. Stoica Ion - NU
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Strungă Emil PNL DA
175. Szekely Levente Csaba UDMR DA
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL DA
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toró Tiberiu UDMR NU
182. Tudor Constantin PD-L DA
183. Tudor Marcu PRM DA
184. Țundrea Ioan PC NU
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
186. Ujeniuc Dragoș - DA
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Ursărescu Dorinel PNL DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Attila UDMR DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - DA
196. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 7:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro