Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2007 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2007, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 617/2007 pentru modificarea articolului 72, alin.(4) din Legea nr.293/2004 privind Statutul funcționarilor publici din Administrația Națională a Penitenciarelor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 63 34 21 43 12 9 11 14
- voturi pentru (DA):201 63 34 19 43 12 8 11 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - - 1
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Viorel PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Hanganu Romeo Octavian - DA
78. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Ilie Cristian PD-L DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Meir Nati - NU
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
119. Mînzînă Ion PRM DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM NU
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu - DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Nițulescu Teodor PC DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pardău Dumitru - DA
145. Pavelescu Aurelian - DA
146. Păun Nicolae Minoritati DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popa Nicolae PNL DA
151. Popescu Ionica Constanța PC -
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Pruteanu Vasile - DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Sanda Victor PSD DA
163. Sandu Gabriel - DA
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârb Gheorghe PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
178. Stănescu Mircea PSD DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știreanu Octavian PSD DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Tudor Constantin PD-L DA
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș - DA
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Voicu Cătălin PSD DA
203. Voinea Florea PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail - DA
205. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 12:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro