Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 742/2007 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.36/2007 privind efectuarea recensământului populației și al locuințelor din România în anul 2011
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 71 37 19 38 15 8 10 20
- voturi pentru (DA):161 67 37 18 - 15 6 9 9
- voturi împotrivă (NU):51 - - - 38 - 1 1 11
- abțineri:4 3 - 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Becșenescu Dumitru - DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Brînză William Gabriel PD-L NU
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
32. Călian Petru PD-L NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L NU
43. Constantinescu Anca PD-L NU
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin - DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru PRM DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L NU
77. Grigore Dan PD-L NU
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hellvig Eduard Raul PC NU
81. Hogea Vlad Gabriel - NU
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L NU
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
86. Ionescu Daniel PD-L NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L NU
94. Lificiu Petru PD-L NU
95. Liga Dănuț PD-L NU
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L NU
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
113. Meir Nati - DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L NU
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
121. Mitrea Manuela PSD Abținere
122. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L NU
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu - NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L NU
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - NU
144. Niță Constantin PSD DA
145. Nițulescu Teodor PC DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oancea Viorel - NU
148. Olarean Aurel PD-L NU
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Paveliu Marian Sorin - NU
152. Petrea Constantin PD-L NU
153. Podgorean Radu PSD DA
154. Pop Claudiu Adrian PSD DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popeangă Petre PRM DA
157. Popescu Florin Aurelian - NU
158. Popescu Ionica Constanța PC -
159. Pruteanu Vasile - NU
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
161. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Rădulescu Cristian PD-L NU
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
168. Sanda Victor PSD DA
169. Sandu-Capră Mihai PNL DA
170. Sasu Ion PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L NU
174. Sârbu Marian PSD DA
175. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
180. Sirețeanu Mihail PSD DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Străchinaru Petre PD-L NU
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Știreanu Octavian PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L NU
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Tărniceru Petru PSD DA
195. Teodorescu George Alin PSD DA
196. Timar Liviu PSD DA
197. Timiș Ioan PNL DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PD-L NU
203. Tudose Mihai PSD DA
204. Turcan Raluca - NU
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ujeniuc Dragoș - NU
207. Ungureanu Petre - NU
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Vainer Aurel Minoritati DA
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasile Aurelia PSD DA
213. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
214. Văsioiu Horia PD-L NU
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - NU
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro