Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 798/2007 privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică a terenurilor necesare lucrărilor miniere pentru exploatarea zăcămintelor de lignit
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 76 34 17 41 18 4 14 12
- voturi pentru (DA):167 71 34 16 3 18 4 14 7
- voturi împotrivă (NU):41 1 - 1 37 - - - 2
- abțineri:6 2 - - 1 - - - 3
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L NU
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Barbu Gheorghe PD-L NU
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Băluț Lucian PSD DA
24. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
25. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
26. Becșenescu Dumitru - DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bentu Dumitru PSD DA
29. Bivolaru Ioan PSD DA
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Buciu Angela PRM DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
39. Bușoi Diana Maria PD-L NU
40. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L NU
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
46. Călian Petru PD-L NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Câmpanu Liviu PNL DA
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD -
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD Abținere
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Grigore Dan PD-L NU
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gușă Cozmin Horea - Abținere
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PD-L NU
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L NU
92. Ionescu Daniel PD-L NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L NU
102. Lificiu Petru PD-L NU
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L NU
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mitrea Manuela PSD DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L NU
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PD-L NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L NU
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu - DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PD-L NU
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - NU
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L NU
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
154. Plăiașu Gabriel PNL DA
155. Podgorean Radu PSD DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Nicolae PNL DA
159. Popeangă Petre PRM DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
161. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
162. Pușcaș Vasile PSD DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Rădulescu Cristian PD-L NU
166. Rogin Marius PD-L NU
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Liviu Alin PSD DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel PD-L NU
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD Abținere
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Sârb Gheorghe PD-L NU
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sirețeanu Mihail PSD DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD DA
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
185. Stănescu Cristian PRM DA
186. Stănescu Mircea PSD DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L NU
193. Tămagă Constantin PSD DA
194. Tănăsescu Tudor PSD DA
195. Tărniceru Petru PSD DA
196. Timar Liviu PSD DA
197. Timiș Ioan PNL DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PD-L NU
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș PNL DA
205. Ungureanu Petre PD-L NU
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Cătălin PSD DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro