Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 95/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 79 35 17 42 18 4 14 11
- voturi pentru (DA):172 78 35 16 1 18 4 14 6
- voturi împotrivă (NU):44 - - 1 41 - - - 2
- abțineri:4 1 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L NU
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L NU
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antal István UDMR DA
14. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
15. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
16. Ardelean Lia PC DA
17. Asztalos Ferenc UDMR DA
18. Avram Dumitru PRM DA
19. Baban Ștefan PRM DA
20. Barbu Gheorghe PD-L NU
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Băluț Lucian PSD DA
24. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
25. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
26. Becșenescu Dumitru - DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bentu Dumitru PSD DA
29. Bivolaru Ioan PSD DA
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Buciu Angela PRM DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati DA
37. Buda Daniel PD-L NU
38. Buda Ioan PSD DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
40. Burnei Ion PSD DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L NU
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Buzatu Dan Horațiu - NU
44. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Canacheu Costică PD-L NU
47. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
48. Călian Petru PD-L NU
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Grigore Dan PD-L NU
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - Abținere
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PD-L NU
89. Hrebenciuc Viorel PSD DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L NU
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ionescu Daniel PD-L NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L NU
104. Lificiu Petru PD-L NU
105. Liga Dănuț PD-L NU
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L NU
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L NU
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PD-L NU
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L NU
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu - DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PD-L NU
149. Oltean Ioan PD-L NU
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pavelescu Aurelian - Abținere
153. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L NU
156. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
157. Plăiașu Gabriel PNL DA
158. Podgorean Radu PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popeangă Petre PRM DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L NU
169. Rogin Marius PD-L NU
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Liviu Alin PSD DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel PD-L NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sirețeanu Mihail PSD DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stan Ion PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
189. Stănescu Cristian PRM DA
190. Stănescu Mircea PSD DA
191. Stoica Ion PD-L NU
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L NU
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tănăsescu Tudor PSD DA
199. Tărniceru Petru PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toma Florentina Marilena PSD DA
204. Toma Horia-Victor PNL DA
205. Toró Tiberiu UDMR DA
206. Tudor Constantin PD-L NU
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș PNL DA
209. Ungureanu Petre PD-L NU
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasile Aurelia PSD DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vlădoiu Aurel PSD DA
217. Voicu Cătălin PSD DA
218. Voinea Florea PSD DA
219. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 2:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro