Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
44
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 128/2008 privind achiziționarea unor motopompe în localitățile care au avut de suferit în urma inundațiilor și cele care sunt expuse la inundații
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 73 29 15 43 16 10 12 7
- voturi pentru (DA):113 7 28 1 43 16 2 11 5
- voturi împotrivă (NU):87 65 - 14 - - 6 1 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:3 1 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD NU
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Chiper Gheorghe PSD NU
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Marin - NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC NU
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM NU
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD NU
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
84. Hellvig Eduard Raul PC -
85. Hogea Vlad Gabriel PC NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Magheru Paul PRM NU
101. Manolescu Oana Minoritati NU
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marin Constantin PSD NU
104. Martin Eduard-Stelian PSD -
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD NU
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM NU
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Manuela PSD NU
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mohora Tudor PSD NU
121. Moisoiu Adrian PRM NU
122. Moldovan Emil Radu PSD NU
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Movilă Petru PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD NU
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
127. Nassar Rodica PSD NU
128. Năstase Adrian PSD NU
129. Nechita Aurel PSD NU
130. Nica Dan PSD NU
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu - DA
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oancea Viorel PD-L DA
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pascu Bogdan PC Abținere
139. Pavelescu Aurelian - DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD NU
144. Pop Claudiu Adrian PSD NU
145. Popeangă Petre PRM NU
146. Popescu Corneliu PD-L DA
147. Popescu Dan Ioan PC NU
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Puzdrea Dumitru PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM NU
156. Rusu Liviu Alin PSD NU
157. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
158. Rușanu Dan Radu PNL DA
159. Sanda Victor PSD NU
160. Sandu Gabriel PD-L DA
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD NU
163. Săniuță Marian-Florian PSD NU
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Marian PSD NU
166. Sirețeanu Mihail PSD NU
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stan Ion PSD NU
169. Stativă Irinel Ioan PSD NU
170. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
171. Stănescu Cristian PRM NU
172. Stoica Ion PD-L DA
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Știrbeț Cornel PD-L DA
176. Știucă Alecsandru PSD NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tămagă Constantin PSD NU
179. Tănăsescu Tudor PSD NU
180. Tărniceru Petru PSD NU
181. Timar Liviu PSD NU
182. Timiș Ioan PNL DA
183. Todoran Pavel PSD NU
184. Toma Florentina Marilena PSD NU
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Toró Tiberiu UDMR DA
187. Tudor Constantin PD-L DA
188. Tudor Marcu PRM NU
189. Turcan Raluca PD-L DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș PNL DA
192. Ungureanu Petre PD-L DA
193. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Vainer Aurel Minoritati DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD NU
198. Vlădoiu Aurel PSD NU
199. Voicu Cătălin PSD NU
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
201. Voinea Florea PSD NU
202. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
203. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
205. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 11:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro