Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:23 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 66/2012 pentru modificarea alin.(11) al art.III din Legea nr.169/1997 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:318 124 81 40 34 16 13 10
- voturi pentru (DA):288 123 80 40 6 16 13 10
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 26 - - -
- abțineri:3 1 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Becali George PNL DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel PNL DA
51. Cioată Cezar ND DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND -
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ND NU
62. Comșa Cornel-George ND NU
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND NU
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria ND NU
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Gudu Vasile PDL DA
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian ND NU
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND NU
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin ND NU
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND NU
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Orban Ludovic PNL Abținere
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor PDL DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion PNL DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrache Adrian-Alin PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL DA
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
238. Potor Călin PNL DA
239. Pușcaș Iacob ND NU
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ND DA
253. Sava Andrei-Valentin PSD DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
255. Săpunaru Nini PNL DA
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail PDL DA
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Smarandache Miron Alexandru ND NU
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stoica Mihaela PDL DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion ND NU
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai ND NU
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Toader Mircea-Nicu PDL DA
293. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
294. Tomac Eugen PDL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
301. Udriște Gheorghe PDL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Ursărescu Dorinel PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
307. Vladu Iulian PDL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Vreme Valerian PDL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro